Współdzielone Szafy 4 Data Center

Dla Klientów zainteresowanych niewielką przestrzenią kolokacyjną zapewniamy możliwość instalacji urządzeń w szafach kolokacyjnych (600x1000/47U). W ramach szafy zapewniamy zasilanie gwarantowane. Na życzenie Klienta również łączniki: światłowodowy i miedziany do urządzeń innych Klientów kolokacji. Oferujemy również również dostęp do sieci Internet.

Zasilanie urządzeń rozliczane jest na zasadach opłat zryczałtowanych lub na podstawie indywidualnych liczników energii. Rozliczanie ryczałtowe wybierają zwykle Klienci z pojedynczymi urządzeniami o małym poborze mocy. Większa ilość urządzeń lub urządzenia o wysokim poborze mocy, zwykle rozliczane są na podstawie liczników.

Zapewniamy infrastrukturę połączeniową zarówno światłowodową jak i miedzianą do szaf współdzielonych. Połączenia na terenie pomieszczeń kolokacyjnych rozliczane są ryczałtowo, niezależnie od rodzaju połączenia 1J/2J/UTP

Indywidualne Szafy 4 Data Center

Dla Klientów zainteresowanych większą przestrzenią kolokacyjną zapewniamy indywidualne szafy kolokacyjne 4 Data Center  (600x1000/47U).

Na życzenie Klienta, w ramach szafy zapewniamy jeden, dwa lub trzy niezależne obwody zasilania 230VAC z licznikami energii i/lub obwody zasilania 48VDC. Szafy możemy wyposażyć również w łączniki światłowodowe oraz miedziane do MMR (uwaga: wszystkie połączenia, zarówno światłowodowe jak i miedziane na terenie kolokacji 4 Data Center odbywają się za pośrednictwem MMR).

Do szafy możemy doprowadzić również łącze do sieci Internet lub połączenie do zdalnego nadzoru.

W ramach opłaty, Klient otrzymuje całą szafę do własnej dyspozycji. Standardowa szafa Klienta ma wymiary: 600mm (szerokość) x 1000mm (głębokość) / 47U (wysokość).

Własne szafy w pomieszczeniu 4 Data Center

Dla Klientów zainteresowanych kolokacją własnych szaf zapewniamy pomoc serwisową przy fizycznej instalacji (ustawienie, wycięcie otworu, uziemienie szafy). Na terenie 4 Data Center możliwa jest kolokacja szaf o wysokości 42U-47U o dowolnych wymiarach podstawy oraz ciężarze.

Na życzenie Klienta, w ramach szafy zapewniamy jeden, dwa lub trzy niezależne obwody zasilania 230VAC z licznikami energii. Szafy możemy wyposażyć również w łączniki światłowodowe b miedziane do MMR (uwaga: wszystkie połączenia, zarówno światłowodowe jak i miedziane na terenie kolokacji 4 Data Center odbywają się za pośrednictwem MMR).

Większa przestrzeń w pomieszczeniu 4 Data Center

Klientom zainteresowanym kolokacją większej ilości szaf oferujemy dodatkowe udogodnienia, m.in.:

 • wspólny system rozliczania zasilania szaf
 • możliwość połączeń światłowodowych oraz miedzianych pomiędzy przyległymi szafami - bez dodatkowych kosztów
 • możliwość umieszczenia szaf w wydzielonym boksie

Dlaczego 4 Data Center ?

Klientom kolokacji zapewniamy m.in.:

 • możliwość nieograniczonej sprzedaży własnych usług na terenie kolokacji
 • możliwość realizacji połączeń światłowodowych i miedzianych do innych Klientów 4 Data Center
 • możliwość realizacji połączeń światłowodowych do innych obiektów kolokacyjnych za pomocą infrastruktury 4 Data Center lub obcej
 • możliwość skorzystania z usług dostępu do Internetu na terenie kolokacji
 • realizację przekrosowań optycznych i miedzianych przez serwis 4DC
 • usługę "zdalne ręce" w trybie 24h/365
 • dostęp do 4 Data Center - 24h/365
 • w przypadku transportu urządzeń - dogodny dojazd "pod drzwi" do obu pomieszczeń kolokacyjnych
 • możliwość wprowadzania własnych kabli światłowodowych do obu pomieszczeń kolokacyjnych
 • możliwość stworzenia własnych niezależnych "węzłów" poprzez umieszczenie urządzeń w dwóch w pełni autonomicznych pomieszczeniach